Grey
30
Thanks to the easy-grab handle, our WindRiver tumbler is easy to carry. You can fill it with cold drinks and quench your thirst through the straw. Or, take a hot drink on your travels and sip through the lid.
DOUBLE-WALLED STAINLESS STEEL VACUUM TUMBLER
ANTI-SLIP BASE
DUAL STYLE LID: Sip lid for hot beverages or straw for cold beverages
EASY GRAB HANDLE
BEVERAGES STAY COLD FOR 10 HOURS, HOT FOR 8
CAPACITY: 875 ml/30 oz
FITS MOST VEHICLE HOLDERS
EASY TO CLEAN
| Advanced Features | Straw Included,Lid,Insulated,Double Walled |
|---|---|
| Colour Group | Grey |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Drinkware Type | Tumbler |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Height (cm) | 22.75 cm |
| Product Length (cm) | 14.00 cm |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Hot Food/Drink,Camping/Outdoors,General Use,Cold Food/Drink,For Travel,Home,Cold Beverages |
| Product Weight (g) | 425.00 g |
|---|---|
| Product Width (cm) | 10.00 cm |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Advanced Features | Straw Included,Lid,Insulated,Double Walled | ||||
| Consumer Pack Size | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| Drinkware Type | Tumbler |
$267.94$372.97
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
