The Buffalo Men's Shave Kit in black delivers functionality in a sleek look. It features a webbing handle and a top zipper for organization and protection. This shave kit is lightweight and is perfect for travel or everyday use.
Webbing handle for stability
Top zipper for easy access
Lightweight for easy portability
Perfect companion while you travel or for everyday use
| Assembled Height (cm) | 11.50 cm |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 29.20 cm |
| Assembled Width (cm) | 14.00 cm |
| Case Material | Polyester |
| Certifications | No Certifications |
| Closure Type | Zipper |
| Colour Group | Black |
| Gender | Male |
| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Pieces Included | Travel Case |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Assembled Height (cm) | 11.5 cm | 11.50 cm | |||
| Assembled Length (cm) | 29.2 cm | 29.20 cm | |||
| Assembled Width (cm) | 14 cm | 14.00 cm |
$106.96$136.97
