*On select styles/sizes
Out of Stock at Lethbridge Mayor Magrath
A roomy cooler bag from Dakota WorkPro Series. It has a zippered and insulated main compartment for your lunch and snacks, a zippered front pocket for accessories and a pocket for your water bottle.
DURABLE EASY CLEAN FABRIC
GUN METAL HARDWARE
MAIN COMPARTMENT WITH 2-WAY ZIP-AROUND CLOSURE, BAG CAN HOLD UP TO 17 L: Reflective-finish lining with insulated layer
ZIP-AROUND FRONT POCKET
MESH SIDE WATER BOTTLE POCKET WITH BUNGEE CORD, FITS 1.5 L BOTTLE
PADDED MESH TOP HANDLE
ADJUSTABLE SHOULDER STRAP WITH ADJUSTABLE SLIDER, MAX LENGTH 29"
DIMENSIONS: 12" (30.48 cm) long
8" (20.32 cm) wide
10.5" (26.67 cm) high
| Bag Type | Lunch Bag |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 26.67 cm |
| Assembled Length (cm) | 30.48 cm |
| Assembled Width (cm) | 20.32 cm |
| Product Volume (L) | 17.00 l |
| Advanced Features | Quick Access Compartment |
| Assembled Weight (kg) | 0.65 kg |
| Colour Group | Black |
| Theme | Construction |
|---|
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
