When you want to travel light, our Denver Hayes clutch purse is the way to go. It has room for cards and cash and even a tube of lipstick. Easy to carry by hand, it also has a removable crossbody strap.
FOLDOVER CLUTCH DESIGN
MAGNETIC SNAP CLOSURE
LIGHT GOLD-TONE HARDWARE
CARRY HANDLE
REMOVABLE CROSSBODY STRAP
TRIPLE COMPARTMENT WITH INTERIOR ZIPPER
8 CARD HOLDER SLOTS
| Bag Type | Handbag |
|---|---|
| Primary Material | Polyurethane |
| Assembled Height (cm) | 17.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 21.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 4.50 cm |
| Product Volume (L) | 1.61 l |
| Assembled Weight (kg) | 220.00 kg |
| Colour Group | Black |
Yes, I recommend this product.
