From Denver Hayes, the perfect lightweight piece for summer layering over bathing suits, T shirts or dresses. Our ruana has a pretty floral pattern, edged with wide stripes. Keep it on hand for both daytime and evening activities.
LIGHTWEIGHT WOVEN FABRIC
FLORAL PRINT WITH STRIPED EDGING
PACKABLE
ONE SIZE FITS ALL
| Scarf Type | Ruana |
|---|---|
| Primary Material | Polyester |
| Product Length (cm) | 105 cm |
| Product Length (cm) | 105.00 cm |
| Product Width (cm) | 182 cm |
| Product Width (cm) | 182.00 cm |
| Care Instruction(s) | Hand Wash,Dry Flat,Do Not Bleach,Iron Low |
| Design | Floral |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on lequipeur.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on lequipeur.com
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on lequipeur.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on lequipeur.com
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
