Hydro Flask
Out of Stock at Lethbridge Mayor Magrath
Keep your beverages at the perfect temperature in the Hydro Flask 12 oz Stainless Steel Coffee Mug. The durable 18/8 Pro-Grade Stainless Steel is coupled with TempShield™ insulation to maintain your beverage's temperature for hours. This Hydro Flask mug has a soft-touch finish for a comfortable grip and comes complete with a splash-resistant lid for mess-free use.
18/8 Pro-Grade Stainless Steel ensures lasting, quality performance
Closeable lid prevents spills, perfect for travel
Soft-touch finish offers a non-slip grip for easy carrying
| Advanced Features | Leak-proof,Lid,Insulated,BPA Free |
|---|---|
| Colour Group | Blue |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Drinkware Type | Mug |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Height (cm) | 11.56 cm |
| Product Weight (g) | 336.00 g |
| Product Width (cm) | 4.48 cm |
