Maple Leaf
26.50
The Maple Leaf Men's Compact Packable Duffle Bag is perfect for weekend trips or travel. Featuring a top zipper opening for easy access, this duffle bag also features a front easy slip pocket, and an inside zipper for additional storage.
Top zipper opening for storage
Front easy slip pocket for easy access
Inside zipper for protection
Packable for easy storing
| Assembled Height (cm) | 45.70 cm |
|---|---|
| Assembled Length (cm) | 30.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 12.70 cm |
| Closure Type | Zipper |
| Colour Group | Black |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Primary Material | Polyester |
| Product Use(s) | Cottages,Sports,General Use,Gym,Recreational,For Travel,Camping |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Closure Type | Zipper | ||||
| Consumer Pack Size | 1 | ||||
| Primary Material | Polyester | Polyester | Polyester | PVC |
