Yeti
The navy blue YETI Rambler 18 oz Hotshot Bottle handles your on-the-go hot drink needs when you're pulling a double shift or enduring an extra-long commute. The well-insulated bottle is paired with the brand's 360° Hotshot™ Cap. Designed with travelers in mind, the lid is 100% leakproof and fully rotational for sipping from any side.
18/8 STAINLESS STEEL
DOUBLE-WALL VACUUM INSULATION
LEAKPROOF
360° HOTSHOT™ CAP
CUPHOLDER COMPATIBLE
DISHWASHER SAFE
CAPACITY: 532 mL/18 oz
| Advanced Features | Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
|---|---|
| Colour Group | Blue |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Height (cm) | 23.00 cm |
| Product Length (cm) | 23.00 cm |
| Product Weight (g) | 526.00 g |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI.com
