*On select styles/sizes
Out of Stock at Lethbridge Mayor Magrath
Our Denver Hayes east-west crossbody purse keeps your small essentials organized for easy access throughout the day. Zippered compartments keep contents secure and the adjustable strap means you can wear the bag however you prefer.
ZIPPERED MAIN COMPARTMENT
CONTRAST ELEMENTS: Painted edging, stitching, zipper pulls and strap
MULTIPLE EXTERIOR AND INTERIOR POCKETS
ADJUSTABLE SLIDER SHOULDER STRAP
SPOT CLEAN ONLY
| Bag Type | Shoulder Bag |
|---|---|
| Primary Material | Polyurethane |
| Assembled Height (cm) | 19.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 23.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 2.50 cm |
| Product Volume (L) | 1.09 l |
| Assembled Weight (kg) | 0.26 kg |
| Colour Group | Assorted |
