*On select styles/sizes
Our Denver Hayes Fine Knit Ruana makes an ideal topper over any outfit. Wear it for a stylish finish or lightweight warmth when the day is a little cooler.
LIGHTWEIGHT KNIT FABRIC
NARROW EDGED ENDS AND CUFFS
| Scarf Type | Ruana |
|---|---|
| Primary Material | Acrylic |
| Product Length (cm) | 107 cm |
| Product Length (cm) | 107.00 cm |
| Product Width (cm) | 148 cm |
| Product Width (cm) | 148.00 cm |
| Care Instruction(s) | Dry Flat,Use Non-Chlorine Bleach,Iron Low,Machine Wash Cold,Delicate/Gentle Cycle |
| Design | Solid |
