Yeti
The YETI 18 oz/ 532 ml Rambler® Bottle with Chug Cap is built with peak durability and performance. The two-part chug cap is topped with a TripleHaul™ handle, making it easy to grab on the go. It's designed be dishwasher safe and leakproof so that you can quickly toss your bottle in your bag before you leave for the day ahead.
18/8 STAINLESS STEEL CONSTRUCTION: Kitchen-grade - puncture and rust resistant
NO SWEAT™ DESIGN: Keeps your hands dry and unaffected, no matter how hot or cold the beverage inside
100% LEAKPROOF
CLEAR BOTTLE-TYPE OPENING
SCREW-ON LID WITH TRIPLEHAUL™ HANDLE
CAPACITY: 532 ml (18 oz)
DISHWASHER SAFE
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
|---|---|
| Consumer Pack Size | 1 |
| Drinkware Type | Bottle |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Height (cm) | 26 cm |
| Product Length (cm) | 26 cm |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
| Product Weight (g) | 576 g |
| Product Width (cm) | 8 cm |
|---|
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on sportchek.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on sportchek.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
